Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?

Ayrılık acısı çekiyorum, psikolojim alt üst oldu, ayrılık acısı nasıl geçer? onu unutmak istiyorum ama aklımdan çıkmıyor, yok mu bir ilacı? ne yapmalıyım? unutmanın yolları nelerdir?

Ayrılık acısı çekenlere 10 ilaçlı reçete

Uzun süren bir birlikteliğin ardından onu bir çırpıda unutmak kolay değildir ama imkansız değildir. Biraz klişe bir söz olacak ama hayat her şeye rağmen devam ediyor. Durumu kabullenin ve aşağıdaki maddeleri tek tek uygulamaya başlayın.

İşte ayrılık acısını mümkün olan en iyi şekilde ve en kısa zamanda atlatmanızı sağlayacak 10 ilaçlı reçete.

Madde 1: Size onu hatırlatan ne varsa direkt olarak yok edin!

Beraberliğiniz boyunca size hediye ettiği değerli değersiz yüzüktü, kolyeydi, elbiseydi, fotoğraftı kısaca ne varsa derhal kurtulun. Sakın ola buda bir anı olarak kalsın diye bir kenara kaldırmayın. Onları gördükçe acınız katlanır. İzleri ne kadar çabuk yok ederseniz normale o kadar çabuk dönersiniz.

Madde 2: Sosyal medya iletişim hesaplarınızdan onu bir an önce silin yada engelleyin.

Ayrılan çiftler meraklarından olsa gerek eski sevgililerini sosyal medya üzerinden gizli yada açık şekilde takip ediyor. Siz bu hataya düşmeyin. Onu ve bağlantılı olduğunuz arkadaşlarınızı analiz edip engelleyin. Sosyal hesaplarınızı açtığınız gibi eski sevgilinizin yaptığı paylaşımları görmek sizi yıpratabilir. Tabi duvarınızda paylaştığınız resimleri de kaldırmayı unutmayın.

Madde 3: Yalnız başınıza kalmaktansa yakın arkadaşınızla dertleşme yoluna gidin.

Ayrılık acısını yalnız başınıza kalıp geçirme gibi bir fikriniz olabilir. Gayet doğaldır. Gerçeklerle tek başınıza yüzleşmenizde sürecin bir parçası ama samimi olduğunuz yakın bir arkadaşınızla acınızı paylaşıp dertleşmeniz çok daha iyi bir seçenektir. Unutmayın acınızı en iyi onlar anlar ve sizi asla yargılamazlar.

Madde 4: Arkadaş olarak mı kalsaydık?

Ayrılıktan sonra aklınızdan acaba arkadaş olarak mı kalsaydım? kesip atmasaydım gibi düşünceler geçebilir. Eski sevgilinizle arkadaş olarak kalmanız gayet doğal bir durum ama acınız daha tazeyken böyle bir karar almanız doğru değil. Aslında bu bir dürtüdür. Çünkü acı çeken taraf ayrılığı çok fazla umursayan taraf olarak görülmek ister. Soğuk kanlı bir duruş sergilemek ister lakin beceremez. Böyle bir düşünceniz varsa biraz daha zaman geçmesini bekleyin.

Madde 5: Eve kapanmayın!

Bu devam eden bir Dünya’nın olduğu bilincinizi arttırmanız gerekiyor. Artık dışarıda her zaman olduğundan daha fazla zaman geçirmeye çalışın. Sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte gezip dolaşın. Bol bol temiz hava alın. Dış dünya ile etkileşime emin olun size iyi gelecektir.

Madde 6: Hobi edinmeye başlayın.

Sizi meşgul edecek, kafanızı dağıtacak bir takım aktivite içine girmeye başlayın. Örneğin, yüzmeyi seviyorsanız bir yüzme kursuna yazılın. Yahut yabancı dil öğrenmeye çalışın. El sanatlarına merakınız varsa sanat kurslarına girin. Kişisel gelişiminizi arttırmaya yönelik bol bol kitap okuyun, spor yarışmalarına katılın. Ve benzeri hem eğlendirecek hem de meşgul edecek her türlü hobiyi edinmeye bakının.

Madde 7: Telefonunuzdan biraz uzaklaşın.

Telefonunuza baktıkça aklınıza o gelebilir, hatta içinizden hadi bir mesaj at ona naber de, iyimi değil mi öğren gibi sesler de gelebilir. Kendinizi frenleyin. Tam ayrılık acısını unutmaya başlamışken bu tavşan deliğine düşmeyin. Bir ileri iki geri yapmak acınızı tazelemekten başka bir işe yaramaz.

Madde 8: Ağlamak mı istiyorsun? Ağla!

Soğuk kanlı olmaya çalışıp göz yaşlarınızı tutmayın. İçinizden ağlama isteği geliyorsa bırakın aksın göz yaşlarınız. Ayrılık acısının ilk günlerindeki uzun uzun ağlamanız kadar doğal bir şey yok. Ağlamak, zayıf olmak veya güçsüz olmak anlamına gelmez. Tam aksine iyileşmeye başladığınızın da bir göstergesidir.

Madde 9: Ortak arkadaşlarınızla görüşmeye bir süreliğine ara verin.

Onunla ortak olan arkadaşlarınızdan bir süre uzak durun. İçlerinde mutlaka bir laf atan, tüh, çok iyiydi ne oldu birden gibi sizi gelişi güzel sorulara boğan tipler çıkabilir. Dolayısıyla acınızı arttırırlar. En iyisi bir süre görüşmemektir. Eğer olurda denk gelir size soru sorarlarsa tavrınız net olsun. Bu konu hakkında konuşmanın lüzumu yok bitti deyip kesip atın.

Madde 10: Yeni sevgili arayışları!

Yerinde bir karar gibi görünebilir ama ayrılık acınız henüz tazeyken biraz daha ağırdan ilerlemeniz daha doğru olacaktır. Bu sayede hem ayrılığın sıradan bir şey olduğunu kavrar hem de gerçekten bir ilişkiye hazır olup olmadığınızı anlamanız için zaman kazanmış olursunuz. Yani acele etmeye gerek yok.

Evet, ayrılık acısının reçetesini sunduk. İlaç niyetinde 10 öneride bulunduk. Klasik cevaplar olarak görmüş olabilir ama uygulayınca emin olun acınız dinmeye başlayacak.

Hoşçakalın.
2 Yorum

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir