Bakışlarla Etkileme Sanatı

Bakışlarla etkileme sanatının incelikleri konulu yazımıza hoş geldiniz.

Doğru yer ve doğru zamanda kurulan göz kontağıyla karşı cinsi etkilemek mümkündür. Sizde bakışlarınızla ondan hoşlandığınızın sinyallerini verebilir, en sinir bozucu birini kolayca alt edebilir, alehinize olan bir tartışmayı lehinize çevirebilirsiniz.

1) Bakışlarınızla ondan hoşlandığınızı göstermek için; başınızı hafifçe yana doğru eğin ve eğik vaziyetteyken birkaç saniye boyunca onun gözlerinin içine bakıp gülümseyin. Ardından seri şekilde başınızı farklı bir yöne çevirin. Aşkta bu yönteme flörtleşme şekli de deniliyor. Ona bir kez bakıp ardından bakışları kaçırmak karşı cinste takip etme isteği uyandırıyor.

2) Sinirinizi bozan birini bakışınızla alt etmek için; Onun size baktığı bir anda direkt olarak onun alnına bakın ve sonra başınızı uzaklara çevirerek sizinle göz teması kurmasını engelleyin. Onun alnına odaklanmanız mesafeli olduğunuzu gösterdiği gibi, sizin ondan daha üstün olduğunuzu hissettirir.
Kafayı çevirmek ise gözdağı verme, seni umursamıyorum türünde mesajın verilmesini sağlıyor. Bu sayede karşı cins etkileniyor ve duraksamaya başlıyor. Dolayısıyla o sinir olmaya başlıyor.

3) Örneğin işyerindesiniz ve patronunuzun gözüne girmek istiyorsunuz. Karşınızda ki kadınsa, gözlerinizi hiç kaçırmadan ona bakın. Eğer erkekse 30 saniye kadar gözlerine baktıktan sonra ara verip birkaç saniye yere bakın. Tabi bu bakışlar dozunda olmalı ve sürekli olmamalı. Bu yöntem patronunuzda sizin samimi biri olduğunuz düşencesini uyandırır.

4) Kendi fikirlerinizi savunduğunuz bir tartışma ortamında insanlara bakarken kaşlarınızı kaldırarak göz teması kurun. Kaşları kaldırmak, göz temasına dikkat çektiğinden bakışı her zamankinden daha fazla ikna edici bir hale getirir.

5) Sevgiliniz yada yakın arkadaşınızla kavga ettiğinizi varsayalım. Hatalı olan sizsiniz ve tartışmanın gereksiz yere daha fazla uzamasını istemiyorsunuz. Ona direk olarak tıpkı dua eder gibi başınız karşıya bakarken gözlerinizi aşağı indirin. Başınızı itaatkâr bir pozisyonda tutmanız, karşınızdaki insana hatalı olduğunuzu bildiğiniz mesajını verir. Bu sadece tartışma duraksar.
Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir