Erkeklerin Hoşlanma Aşık Olma Belirtileri

Erkeklerin hoşlanma belirtileri nelerdir? Erkeklerin aşık olduğu nasıl anlaşılır? Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlarsınız? Erkekler bir kadından hoşlandığında neler yapar, nelerden uzak durur, karşı tarafa nasıl aşk sinyalleri gönderir? En ince ayrıntısına kadar erkeklerin aşk belirtileri sayfamızda sizlerle.

Erkekler doğası gereği karşı cinsten etkilendiklerinde istem dışı bir takım hareketler yapar. Eğer aklınızda “acaba benden hoşlanıyor mu?” gibi sorular varsa onun vücut hareketlerini takip ederek sizden hoşlanıp hoşlanmadığı konusunda önemli ipuçları elde edebilirsiniz.

İşte erkelerin öne çıkan aşk belirtileri

1) Çaktırmadan göz teması kurarlar. Taa ki göz göze gelene kadar çekingen bakışlarını aralıklı ama düzenli şekilde sürdürürler. Göz göze geldiklerinde sanki başka bir yere bakıyormuş gibi davranırlar.

2) Sık sık saçlarını düzeltirler. Kravat takmışlarsa elleri sürekli kravatlarındadır. Arada bir elleri çenelerine gider. Bazen baş parmaklarını kemer arasına sokarlar. Bazılarının da elleri ayaklarına dolaşır. Konuştukça dili sürçer dikkat ettikçe hata yapar. Avuçları terler, yüzleri kızarır kap atışları hızlanır. Tüm bu yaptıkları istem dışıdır.

3) Erkekler hoşlandıkları kişiyle hiç olmadığı kadar yumuşak bir ses tonuyla konuşurlar. Konuşurken gözlerini hafif kısarlar. Çok iyimser, kibar hallere bürünürler. Bir yaşlıyı gördüklerinde direk yardımına koşar, bir çocuğu gördüğünde kafasını okşar yani bak ben tam senin isteyeceğin tipte nazik ve centilmen bir erkeğim mesajı vermeye çalışırlar.

4) Konuşurken ellerini karşı cinsin koluna yada omzuna dokundurabilir. Sizinle had safhada ilgilendiğini belli etmek adına ve hatta sizi hissetmek adına adeta üzerinize abanabilirler. Tabi bunları yaparken arkadaşmış ta samimiyetten yapıyormuş gibi bir hava vermeye çalışırlar. Ayrıca size başına gelen her olayı çok önemliymiş gibi paylaşırlar.

5) Erkekler aşık olduğu kişiyle konuşurken onunla ilgili ipuçları toplamaya başlar. Çaktırmadan onun işiyle ilgili, ailesiyle ilgili yada arkadaşlarıyla ilgili sorular sorar. Gittiği yerler ve sevdiği filmlere kadar her şeyi hafızasına atar. Bu bilgilerden yola çıkarak tatlı tesadüfler yapmaya çalışır.

6) Yürürken ben olduğumdan fazlayım yada buyum anlamında kasılma halleri olabilir. Yanı sıra erkekler bazen öyle komik hareketler yapar ki inanamazsınız. Bu size kendini sevimli, espirili ve vazgeçilmez göstermenin bir yoludur.

7) Hareketli şarkılardan yavaş yavaş slow ardından aşk şarkıları dinlemeye başlarlar. Bazen garip bir cesaret içerisine girer olur olmadık yerlerde sesli şarkılar söylemeye başlar. Hatta bazıları gizli gizli şiir yazmaya bile başlar.

8) Maximum düzeyde giyim tarzlarına dikkat etmeye başlarlar. Spor kıyafetler giyerek genç ve dinamik olduklarını, takım elbise giyerek ciddi ve kariyerli olduğunu göstermeye çalışır. Tabi doğal olarak bu evrede alışveriş merkezleriniz ziyaret etme frekansları artar. Artık aynaya her zamankinden fazla bakarlar. Evden çıkarken aynaya yıllardır bakmayan adam, ayna karşısında bazen saatlerini geçirir.

9) Aşık oldukları ve bunu içinde taşıdıkları için uyku düzenleri bozulabilir. Daha az yemek yerler. Yaptığı işe ve etrafına konsantre olamazlar. En yakın arkadaşları, ailesi veya kariyeri sizden artık önemli değildir. Bunu gerektiğinde tereddüt etmeden vurgularlar. Tamamen karşı cinse odaklanırlar.

10) Erkekler aşık oldukları kızın yanındaki tüm insanlara cana yakın ve sevecen davranır. Artık başka kızlar dikkatini fazla cezbetmez. Alıcı gözüyle bakmaz. Erkeklik olsun diye şöyle bakıp geçer. Hele sizin yanınızda hiç kimseye bakmaz. Tüm dikkati sizdedir.

11) Erkeklerin sevdiğinin adını veya adının baş harflerini bir yere karalama huyları vardır. Aşklarını kolay kolay içinde tutamazlar. Yakın arkadaşlarına mutlaka söyler rahatlarlar.

12) Gün geçtikçe kıskançlık tripleri artmaya başlar. Sevdiği kızın etrafında ki tüm erkekleri analiz etmeye başlar. Sevdiği kızın Günaydın dediği adama bile potansiyel bir rakip gibi bakarak mutlaka hakkında bilgi toplamaya çalışır. Çaktırmadan sevdiği kızın ağzını arar. Hayrola kim bu? diye cümle duyarsınız o an.

14) Dışa dönük erkekler sözlerinin arasına iltifat cümleleri sıkıştırmayı ihmal etmezler. Ancak içe dönük yapılı olanlar kolay kolay iltifat edemez, sadece sözlerinin içine sizi sahiplendikleri fikrini veren imalar yerleştirirler. Keyfinizin yerinde olmasını önemserler. Kalabalık ortamlarda canınızı sıkan bir durum olduğunu fark ettiklerinde sizden önce söze girerek birilerini uyarmayı görev bilirler.

Evet geldik yazımızın sonuna, erkeklerin aşk ve hoşlanma belirtileri kesinlikle tek başlarına bir anlam ifade etmez. Yani maddelerden herhangi biri uyuyor diye bu onun sizden hoşlandığı, sevdiği yada aşık olduğu anlamına gelmez. Onun size aşık olup olmadığını anlamak için en az 3 4 maddenin size uyması gerekir. Eğer tek maddeden yola çıkıyorsanız yanılıyor olabilirsiniz.

Her şey gönlünüzce aşk sizden yana olsun.

Konuyla ilgili yorumlarınızı eksik etmeyin. Varsa bildiğiniz farklı belirtiler yada yaşanmışlıklarınız paylaşınız lütfen.
39 Yorum

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir