İlk Buluşma Tüyoları

Heyecanla beklediğiniz gün gelip çattı. Yakın bir tarihte sevgilinizle buluşacaksınız. Tatlı bir heyecan içerisindesiniz, sizden mutlusu yok ama gün yaklaştıkça panik olmaya mı başladığınız? Dert etmeyin! O güne özel tüyolarımızla en büyük destekçiniz biziz. Önerilerimize göz atın hem moral motivasyonunuzu arttırın hem de onun aklını başından alın.

İşte sevgilisiyle ilk defa buluşacaklar için derlediğimiz ilk buluşma tüyoları.

1) Bu madde her iki taraf içinde geçerli. Tertemiz olun mis gibi kokun. Tabi parfüm şişesini üstünüze boca etmeyin. Her zaman ki gibi normal sıkın.

2) Evet hanımlar, abartıya kaçmadan hafif makyajınızı yapıyorsunuz. Makyajda doğallık önceliğiniz oluyor. Saçlar aynı şekilde günlük tarzda olacak. Kuaföre gerek yok. Nasıl olsa her halinizle sevmeyecek mi sizi :) Giyimde de aynı tempoyu devam ettirin. Öyle abiye elbise falan tek parça şıklık ağır elbiselerden kaçınıyoruz. Günlük giyim trendlerinde bu yıl spor-şık ve bohem tarz eğilimlerin baskınlığı söz konusu. Tarzınıza uygun bir kaç sportif kombinasyon denemesi yapın. Ayakkabınızda aynı şekilde rahat modellerden seçin. Boy probleminden dolayı mutlaka topuklu giymeniz gerekiyorsa kısa topuklu giyin. Aradaki farkı peplum üst kıyafetlerle kapatın. Giyim hilelerini biliyor olduğunuzu (araştırın) varsayarak kısa kesiyoruz.

3) Evet erkekler, takım elbise giymeyin! sizde spor takılın. Yalnız sakın üzerinize kızlar espirili erkeklerden hoşlanıyor diye üzerinde komik ifadeler ve karikatürleri olan tişörtlerden giymeyin. Öyle badi vücudunuzu sergileyeceksiniz diye örneğin atlet falanda giymeyin. Etkilemenin aksine kızlara itici gelir bu tarz şeyler. Daha sade günlük kıyafetler seçin. Bir kot üstüne de şık bir gömlek yeterlidir. Berbere gidin tabi saç-sakal traşınız eksiksiz olsun.

Evet şimdi daha önemli tüyolara gelelim…

4) Buluştunuz merhaba faslının ardından sohbet başlar. İlk buluşmada sevgilinizle konuşurken benli kelimeleri fazla kullanmayın. Ben böyleyim, şöyle iyiyim, süperim gibi yani kendini güvenme konularında fazla abartılı olmayın. Bu tarz sohbetler karşı cinsi korkutur, bencil olduğunuz düşüncesine kapılır. Aynı zamanda komik duruma düşmüş olursunuz.

İlk etapta günlük hayatınızdan, varsa hobilerinizden, nerede yaşadığınızdan, aile ve arkadaşlarınızdan bahsedebilirsiniz. Varsa bir ortak noktanız müzik, sinema gibi üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Zaten karşılıklı sohbet ilerledikçe bir konu çıkacaktır.

Para pul mevzuları, iş maaş durumu kazanç gibi konular pek hoş olmaz ama olurda bahsi açılırsa ne azlığından yakının nede çokluğundan konuyu devam ettirmeyin. Bilhassa gelecekle ilgili planlarınızdan bahsetmeyin. Karşı tarafa bak bu şekil ilerlemek istiyorum imalarında bulunmak hoş olmaz. Ürkmesine neden olabilir.
Bu arada unutmadan ekleyelim aşk türü konulara girmek ilk buluşmanın tüyoları arasında değil. Mümkünse aşktan sevgiden bahsetmeyin. Ayrıca azından laf alma amaçlı küçük oyunlarda oynamayın. Öğrenmek istediklerinizi muhabbetin gidişatı içinde yakalamaya çalışın. Daha önceki sevgililer, aşk hayatları ilk etabın konuları değil.

5) Sıra geldi jest ve mimiklere. Vücut dili oldukça önemlidir asla unutmayın. Onu etkilemek için elinizi kolunuzu aşağı yukarı kaldırıp havalara girmeyin. Bakışlarınızla etkileyin. Biraz zor olacaktır ama hem konuşurken hem de onu dinlerken gözlerine bakarsanız etkisi büyük olur. Boşuna dememişler gözler kalbin aynasıdır diye.

6) Sıra geldi donup kalmalara, o kadar yazdık, yazması kolay tabi de uygulaması zordur elbet. Heyecandan kitlenecek seviyeye gelebilir. Hatta elleriniz bile titreyebilir. Bu gibi durumlarda önceden hazırlıklı olmak iyidir. Buluşmadan önce kendi içinizde konuların provasını yapabilirsiniz. Oldu buluşunca paniklediniz, bırakın adımları karşı taraf atsın yani onun sizin yönlendirmesine izin versin.

7) Meraklı arkadaşlarınız sizi arayıp mesajlar atabilirler. Telefonunuzu titreşime almak yerinde bir karardır. Tamda güzel bir sohbet ortamı başlamışken bir anda bölünmesine izin vermeyin.

8) Sıra geldi iltifatlara, kibarlık ve centilmenliğe. Bu konu erkekleri ilgilendiriyor. Beyler hesabı siz ödeyeceksiniz. Biraz çevik olun. (hanımlar sizde alman usulü yapalım gibi kabalık yapmayın lütfen) Tebessümlü şekilde bu arada ne kadar da güzelsiniz gibi klasik ama vazgeçilmez bir cümleyi kurmayı da eksik etmeyin. Sakın ola falan çiğnemek gibi (bayanlar içinde geçerli) itici bir şeyi asla yapmayın. Utangaç olmayın kendinize güvenin. Küçük bir istatistik paylaşalım. Kadınlar, utangaç erkekleri arkadaş olarak, kendine güvenenleriyse sevgili! görür :)

İlk buluşma tüyoları bu kadar. Varsa aklınızda deli deli sorular, konunun gelişmesi bakımından yorum alanından belirtebilirsiniz.

Hoşçakalın, bol şanslar.
3 Yorum

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir